Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare bani de la finante
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare bani de la finante

Am avut un proces cu finantle pe care l-am castigat.Decizia s-a dat ca definitiva . Finantele mi-au luat din cont suma de aproximativ 85.000 lei in anul 2011.
Vreau sa le cer banii inapoi dar vreau sa-mi plateasca si "majorari" asa cum ne cer ei noua cand intaziem cu platile pentru bugete. Ce trebuie sau cum trebuie sa scriu pe cerere dpdv juridic ca sa pot cere acele majorari.
Puteti apela la un executor care va calcula penalitatile datorate. Altfel, nu cred ca pe baza unei cereri va vor fi acordate de buna voie.
Puteți solicita dobânda legală.