avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare bani de la finante
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare bani de la finante

Am avut un proces cu finantle pe care l-am castigat.Decizia s-a dat ca definitiva . Finantele mi-au luat din cont suma de aproximativ 85.000 lei in anul 2011.
Vreau sa le cer banii inapoi dar vreau sa-mi plateasca si "majorari" asa cum ne cer ei noua cand intaziem cu platile pentru bugete. Ce trebuie sau cum trebuie sa scriu pe cerere dpdv juridic ca sa pot cere acele majorari.
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 21:15, 13 Noiembrie 2015
Puteti apela la un executor care va calcula penalitatile datorate. Altfel, nu cred ca pe baza unei cereri va vor fi acordate de buna voie.
Puteți solicita dobânda legală.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facilitati og.30/2011 camicami camicami Buna tuturor, referitor la facilitatile prevazute in OG.30/2011 si modul lor de aplicare conf.OMFP 2604/2011, eu inteleg ca beneficiaza de aceste prevederi ... (vezi toată discuția)
Reducere plata dobanzi penalizatoare discover discover Azi am aflat ca cei care pot sa-si plătească datoriile la buget pana la 31 dec 2011 , nu mai beneficiază de reducerea cu 50 % ptr dobânzi , cum se ... (vezi toată discuția)
Opcnas 894/2011 – aplicarea art. xi din og 30/2011 (anulare penalitati de intarziere) si reglementarea unor masuri financiar-fiscale  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu [b]In Monitorul Oficial al Romaniei nr. 787/07.11.2011, a fost publicat Ordinul presedintelui Casei Nationale de Asigurari de Sanatate nr. 894/2011 privind ... (vezi toată discuția)