Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire bani europeni
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire bani europeni

In contul detinut la Raifaisen mi-aufost depusi bani de la Asociatia Europeana O Viata Mai Buna,bani europeni pe care banca ia trimis la anaf oprindu-si 24 lei comision.[Este legal sau ilegal?]Am ajuns la anaf, dar aici nici nu vor sa auda de returnarea banilor eu. Cu ei mi-au fost platite penalitatile la pfa.Acum mai am de plata 30 lei datorie principala si 820 lei dobanzi. Ce ma sfatuiti sa fac pentru a beneficia de ord. pentru anularea penalitatilor si a45% din val. dobanzilor,tinand cont de faptul ca banii europeni nu pot fi popriti?
Nu sunt urmăribile silit sumele reprezentând credite nerambursabile ori finanţări primite de la instituţii sau organizaţii naţionale şi internaţionale pentru derularea unor programe ori proiecte. Dacă sumele dvs nu se încadrează în definiția legală, pot fi urmăribile silit.