Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Copil decedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Copil decedat

Pe numele unui tanar s-a cumparat o masina cu credit in banca.Tanarul a decedat.Parintii pot sa devina proprietarii masinii daca platesc ratele mai departe?
Si cum se procedeaza pentru trecerea masinii in proprietatea unuia dintre parinti?
Va multumesc.
Prin deschiderea procedurii succesorale notariale.