avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1885 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Copil decedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Copil decedat

Pe numele unui tanar s-a cumparat o masina cu credit in banca.Tanarul a decedat.Parintii pot sa devina proprietarii masinii daca platesc ratele mai departe?
Si cum se procedeaza pentru trecerea masinii in proprietatea unuia dintre parinti?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Avocat Sebastian Murariu , Avocat 16:36, 10 Noiembrie 2015
Prin deschiderea procedurii succesorale notariale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare auto de la proprietar decedat valentinBr valentinBr buna ziua, trebuie sa cumpar un auto al carui proprietar in acte e decedat. mostenitoarele sunt 3, mama si 2 fete. care sunt pasii si actele ce-mi trebuiesc ... (vezi toată discuția)
Credit auto nely32 nely32 In urma cu 3 ani am luat o masina cu credit auto, intre timp am divortat dar nu am facut partaj, in credit suntem trecuti amandoi soti, din noiembrie noi nu ... (vezi toată discuția)
Dezbatere succesiune, mostenitor legal decedat RoxM RoxM Buna ziua! As dori o clarificare a urmatoarei situatii: pe data de 9 februarie 2014 bunicul meu (tatal mamei mele) a decedat. Mama era copil unic. Pe 2 ... (vezi toată discuția)