avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie import cherestea din Ucraina
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie import cherestea din Ucraina

Buna ziua,
o societate din Romania platitoare de tva importa cherestea din Ucraina. vinde cheresteaua in vama unei alte societati platitooare de tva . In pret intra si transportul? Va rog o monografie completa.
Multumesc

Alte discuții în legătură

Monografie contabila import ucraina acetina acetina Buna ziua. Am rugamintea de a ma ajuta cu urnatoarea situatie: o societate din Romania platitoare Tva, importa cherestea din Ucraina, apoi vinde cheresteaua ... (vezi toată discuția)
Operatiuni intracomunitare ioanatodi ioanatodi Buna ziua , Am o situatie noua la care am primit de la doi consultanti solutii diferite, prin urmare apelez si la dvs. Societatea din Romania, ... (vezi toată discuția)
Vanzare cherestea in romania-taxare inversa (obtinuta din import ucraina) cetina cetina Buna ziua, Vanzarea de cherestea in Romania catre o persoana juridica este cu taxare inversa sau nu? Mentionez ca eu am cheresteaua din import. As dori si ... (vezi toată discuția)