Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Monografie contabila import Ucraina
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Monografie contabila import Ucraina

Buna ziua. Am rugamintea de a ma ajuta cu urnatoarea situatie: o societate din Romania platitoare Tva, importa cherestea din Ucraina, apoi vinde cheresteaua unei alte societati din Romania. As avea nevoie de o monigrafie contabila. Cum vom factura cheresteaua societatii din Romania cu tva? Multumesc anticipat.
Da, facturati cu TVA