avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cetatean roman internat in spital in Spania
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cetatean roman internat in spital in Spania

BUna ziua!

Va rog urgent sa ma ajutati.

Fratele meu a fost gasit pe strada in Barcelona si dus de urgenta la spitalul de psihiatrie din Barcelona, pentru tulburari de personalitate. El nu este asigurat in niciun fel, nu a lucrat vreodata si nici nu mai este student. In acest fel, pot face o asigurare retroactiva, prin care sa se poate plati costurile de spitalizare din Barcelona?
De la spital din Barcelona mi au cerut formularul de tip E111 - formular ce semnifica un fel de card european de sanatate, prin care cheltuielile medicale vor fi decontate.

Va rog sa ma ajutati!!!

Alte discuții în legătură

Plata c.a.s -ului in spania ? dnd76 dnd76 Buna ,am o nelamurire ,poate cineva stie sa ma informeze... Scriu pe scurt,tatal meu plateste C.A.S-ul de 40 ani.a venit in Spania in concediu ,la doua zile a ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli de spitalizare in urma unui accident yvar2005 yvar2005 In urma unui accident rutier au fost spitalizate sotia 12 zile ,fiica si nora cate 11 zile ,autorul accidentului fiind fiul meu [derapare si izbire de un pom]. ... (vezi toată discuția)