avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 893 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... suspendare permis 90 zile
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

suspendare permis 90 zile

Buna seara !
doream sa intreb daca pe langa ce am postat ref. la art. 221 din OUG195,2002 mai exista ceva legat de dosar penal.
Maine merg la Cdt. Politiei rutiere Corupte si imi doresc sa-l combat cu argumente.
Oseara buna

Alte discuții în legătură

Conducere sub influența băuturilor alcoolice Horiaclujnapoca Horiaclujnapoca Buna seara. Acum un an, in 17 iulie 2017 am fost prins de poliția rutieră sub influența băuturilor alcoolice, având o alcoolemie de 0.94 la mie in aerul ... (vezi toată discuția)
Legea 221/2009 trif nicolae radu trif nicolae radu Constituie condamnare cu caracter politic tentativa de trecere a frontierei inainte de 1989 [in 1982 si1987] argumentand prin dovezi de la C.N.S.A.S, ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala - aceeasi speta, 2 dosare si 2 decizii diferite maxx_maxxx2004 maxx_maxxx2004 Buna seara, Astazi am primit o hotarare civila (din data de 14 septembrie 2017) asupra unei contestatii ce am facut-o impotriva unei amenzi de la Politia ... (vezi toată discuția)