Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... apel pierdut
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

apel pierdut

Buna seara
O matusa si un unchi a dat in judecata pe:
Comisia locala de fond funciar
Comisia judeteana
3 Frati ai ei
Pe mine pe fratele meu ,mostenitori dupa tata si pe mama mostenitoatre dupa sot.,Tata a fost frate cu ei.

pentru a obtine un titlu de propietate.

dupa ce sa terminat la judecatorie ,comisia locala a facut recurs ca nu este de acord sa ne dea titlu de propietate drept ce era castigat in instanta.

avocatul meu a zis ca trebuie sa facem si noi recurs am facut ( eu fratele si mama) si am pierdut.

Matusa si unchiul au cerut si au obtinut 1500 lei cheltuieli de judecata.

redau din hotarare ,,Obliga apelantii in solidar sa plateasca intimatilor,, matusa si unchiul ''1500 lei cheltuieli de judecata.''

intrebarea mea este

Cat trebuie sa platesc eu ,fratele si mama.?

va multumesc
In solidar, inseamna ca poate sa urmareasca pe oricare dintre intimate pentru toata suma.
Adica sa se ia cei 1.500 de la un singur intimat, urmand ca acel intimat sa dea in judecata pe ceilalti pentru cotele lor din suma.
va multumesc