avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1762 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... apel pierdut
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

apel pierdut

Buna seara
O matusa si un unchi a dat in judecata pe:
Comisia locala de fond funciar
Comisia judeteana
3 Frati ai ei
Pe mine pe fratele meu ,mostenitori dupa tata si pe mama mostenitoatre dupa sot.,Tata a fost frate cu ei.

pentru a obtine un titlu de propietate.

dupa ce sa terminat la judecatorie ,comisia locala a facut recurs ca nu este de acord sa ne dea titlu de propietate drept ce era castigat in instanta.

avocatul meu a zis ca trebuie sa facem si noi recurs am facut ( eu fratele si mama) si am pierdut.

Matusa si unchiul au cerut si au obtinut 1500 lei cheltuieli de judecata.

redau din hotarare ,,Obliga apelantii in solidar sa plateasca intimatilor,, matusa si unchiul ''1500 lei cheltuieli de judecata.''

intrebarea mea este

Cat trebuie sa platesc eu ,fratele si mama.?

va multumesc
Cel mai recent răspuns: aiureluuuuuu , utilizator 19:36, 13 Noiembrie 2015
In solidar, inseamna ca poate sa urmareasca pe oricare dintre intimate pentru toata suma.
Adica sa se ia cei 1.500 de la un singur intimat, urmand ca acel intimat sa dea in judecata pe ceilalti pentru cotele lor din suma.
va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare proprietate in baza unui titlu de proprietate emis in baza legii 18 contabilgabi contabilgabi Buna ziua, Am urmatoarea speta: pentru o proprietate (casa+teren) veche exista doar nu testament lasat de strabunicul meu meu bunicului meu, fara a exista un ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate padure mica39 mica39 Bunicul meu a decedat acum cativa ani , dar succesiunea inca nu s-a facut. Fratele tatalui meu a fost la primarie si si-a scos titlu de proprietate pe aceasta ... (vezi toată discuția)
Recurs la hotarare privind anularea partiala absoluta a titlului de proprietate amot amot La ce putem sa ne asteptam in cazul recursului ? Datele problemei sunt: -in 1993 s-a emis pe numele bunicei mele adeverinta de reconstituire a dreptului de ... (vezi toată discuția)