Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... adjudecare atacat de anaf
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

adjudecare atacat de anaf

Ora estimata: 8:30
Complet: complet 1
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite contestaţia la executare formulată de DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE BRAŞOV – ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE HARTGHITA în contradictoriu cu pârâtul SC THERMOSERV SRL şi în consecinţă: Dispune anularea vânzării prin licitaţie publică din data de 27 octombrie 2014 şi a actelor subsecvente emise de Biroul Executorului Judecătoresc Cotoară Cristian Târgu Mureş în dosarul de executare nr. 53/2012. Dispune suspendarea distribuirii sumelor rezultate din vânzare. Dispune radierea menţiunilor efectuate în Cartea Funciară. Fără cheltuieli de judecată.
Document: Hotarâre 2417/2015 09.11.2015

Au atacat pentru ca proprietarul anterior are datori si la finante.
Intrebarea me este ce se va intimpla acum, im va lua casa?
Mentionez ca afost intabulat imobilul in februarie, si am investit circa 20 000 eur, cine va plati acesti bani?
Este posibil sa pierd casa?