Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva la incasare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva la incasare

buna ziua, ma o firma cu tva la incasare si daca am inteles eu bina nu pot colecta tva-ul facturat in luna decat dupa ce este incasat . dar vin cu intrebarea penttu
tva- ul de la furnizor cum procedez il decuc in luna cand primesc factura sau dupa ce o achit.
va multumesc ,
Este aceasi regula si pentru facturile de la furnizori. TVA se deduce in momentul achitarii facturii.