Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare srl

Buna ziua. Am un srl-d de un an si ceva. Inca nu am aplicat pentru aprobarea celor 10 000 de euro nerambursabili. Doresc sa imi deschid un SRD de la 1 ianuarie. Daca o sa infiintez si a doua societate voi mai putea fi eligibil cu acest srl-D pr aprobarea planului. stiu ca la infiintare nu trebuia sa am nicio activitate juridica pe numele meu sau nicio colaborare intr-o alta societate comerciala. insa nu mi s-a spus nimic daca dupa infiintare mai pot infiinta o alta societate. Sincer nu as vrea sa pierd aceasta oportunitate. Mentionez ca in acest srl-D sunt asociat 50% - 50% cu un partener. domeniu de activitate este comert. vreau sa mi deschid un bussines in domeniul serviciilor. Multumesc! astept raspunsurile dumneavoastra. Cu stima!
Va puteti deschide alta societate, dar nu SRL-D(chiar daca il inchideti, altul nu se mai poate)
Sunt constient ca merge , ideea e sa nu imi afecteze srl-d ul deschis. Adica sa nu mai fiu eligibil pentru planul de afaceri pentru cei 10 000 de euro. asta intrebam
Nu va afecteaza SRL-D sau fondurile.