Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Radiere Autoturism in instanta jud. Hunedoara - caut ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Radiere Autoturism in instanta jud. Hunedoara - caut avocat

Buna,

Ma poate ajuta cineva in Hunedoara cu radierea unui autoturism in instanta (contra cost)?
Mentionz ca autoturismul este vandut prin contract notarial si este radiat fiscal.

Multumesc,

Adi

Daca este radiat de la impozite si taxe de ce mai doriti radiere? de la politie este radiat?
Deoarece la politie inca figureaza pe numele meu si am primit deja o amenda pentru rovignieta.
De la impozite cum l-ati radiat? a existat un contract, facture, certificate de distrugere?
Si eu sunt in aceeasi situatie. Am contestat amenda in instanta, platind avocat, am primit pana acum 3 amenzi(deci am platit onorariul avocatului de 3 ori + taxe de timbru fiscal cate 20 lei de n- ori). Am primit aviz favorabil si mi s-au anulat 2 amenzi(in timp de 1 ,5 ani de procese!) a treia amenda este pe rol, radierea e tare complicata, nu gasesc actualul detinator al autovehiculului! Greu in tara cu neregului si legi interpretabile!
- De la impozit a fost radiat cu o cerere si contractual de vanzare facut la notar atasat.

- Din pacate eu stiind ca am urmat toti pasii legali am decis sa contest procesul verbal (amenda pentru rovignieta) fara a consulta un avocat bineinteles ca am pierdut deci voi avea nevoie de un avocat si pentru asta dar deocamdata sunt in asteptare a hotararii.