avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1002 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Radiere Autoturism in instanta jud. Hunedoara - caut ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Radiere Autoturism in instanta jud. Hunedoara - caut avocat

Buna,

Ma poate ajuta cineva in Hunedoara cu radierea unui autoturism in instanta (contra cost)?
Mentionz ca autoturismul este vandut prin contract notarial si este radiat fiscal.

Multumesc,

Adi

Cel mai recent răspuns: adishdro , utilizator 22:24, 22 Noiembrie 2015
Daca este radiat de la impozite si taxe de ce mai doriti radiere? de la politie este radiat?
Deoarece la politie inca figureaza pe numele meu si am primit deja o amenda pentru rovignieta.
De la impozite cum l-ati radiat? a existat un contract, facture, certificate de distrugere?
Si eu sunt in aceeasi situatie. Am contestat amenda in instanta, platind avocat, am primit pana acum 3 amenzi(deci am platit onorariul avocatului de 3 ori + taxe de timbru fiscal cate 20 lei de n- ori). Am primit aviz favorabil si mi s-au anulat 2 amenzi(in timp de 1 ,5 ani de procese!) a treia amenda este pe rol, radierea e tare complicata, nu gasesc actualul detinator al autovehiculului! Greu in tara cu neregului si legi interpretabile!
- De la impozit a fost radiat cu o cerere si contractual de vanzare facut la notar atasat.


- Din pacate eu stiind ca am urmat toti pasii legali am decis sa contest procesul verbal (amenda pentru rovignieta) fara a consulta un avocat bineinteles ca am pierdut deci voi avea nevoie de un avocat si pentru asta dar deocamdata sunt in asteptare a hotararii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am vandut masina in 2019 avand cvc iar cumparatorul ... Tastef Tastef Buna ziua! Am vandut masina in 2019 avand cvc iar cumparatorul a revandut-o ulterior. Dupa 10 luni am primit pv cu sanctiune pt rovignieta cu data ulterioara ... (vezi toată discuția)
Probleme cu firma de leasing cristinutza_ale@yahoo.com cristinutza_ale@yahoo.com Buna ziua. In anul 2008 am imprumutat un autoturism cumparat in sistem leasing unui asa zis prieten. Acesta a instrainat masina , fara acordul meu si a ... (vezi toată discuția)
Radiere auto instrainat fara certificat fiscal LorentF LorentF Buna ziua. In 2008 am vandut autoturismul unei cunostinte in baza unei chitante de mana. Cand m.am prezentat la circa financiara sa scot fiscal mi s.a spus ... (vezi toată discuția)