Forum Discuţii juridice Executare silită Executarea silita a salariilor de completare
Discuție deschisă în Executare silită

Executarea silita a salariilor de completare

Buna ziua! Am si eu o intrebare la care poate reusiti D-voastra sa-mi raspundeti concret, din moment ce toti executorii judecatoresti pe care i-am intrebat mi-au raspuns fie cu "lasa-ma sa ma interesez", fie cu un "da" cu jumatate de gura.

Astfel, conform O.U.G. 36/2013, alin. 7 Persoanele concediate în condiţiile prezentei ordonanţe de urgenţă beneficiază de următoarele drepturi:

a) indemnizaţie de şomaj, stabilită potrivit reglementărilor legale în vigoare;

b) venit lunar de completare;

Intreabarea mea este: venitul lunar de completare poate fi executat silit?

Va multumesc anticipat!
În opinia mea, venitul de completare este o compensație acordată salariaților pentru desfacerea contractului de muncă și legea declară astfel de venituri neurmăribile silit.