Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii echivalente
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii echivalente

Pentru ocuparea unei functii publice se cere :
"studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă în domeniu ştiinţelor economice"
Intrebarea este : diploma de absolvire a Facultatii de Electronica si Telecomunicatii, din cadrul Institutului Politehnic Bucuresti plus diploma de master AUDIT FINANCIAR,CONTABIL ŞI CONSILIERE sustinut la Facultatea Contabilitate şi Informatica de Gestiune din cadrul Academiei de Studii Economice sunt suficiente pentru ocuparea functiei publice?

tianjan, utilizator
Va trebuie sa aveti absolvita o facultate in domeniu stiintelor economice si nu un master.
Echivalentă poate insemna și un curs in domeniul economic?

Cornel Vasile a scris:

Va trebuie sa aveti absolvita o facultate in domeniu stiintelor economice si nu un master.

Nu, este vorba despre o diploma de licenta.