Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Dosar perimat
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Dosar perimat

Bunq ziua, un 2012 mi a fost suspendar permisul de conducere, am facut contestatie si astazi am primit decizie irevocabila ca dosarul a fost perimat. Asta ce inseamna? Trebuie sa predau permisul? Sau ce e de facut? Multumesc?
Da ca altfel va mai creste cu 30 de zile perioada de suspendare. Suspendarea opereaza numai dupa ce predati permisul la politie. Perimarea dosarului se datoreaza culpei dvs. ca nu ati staruit in solutionarea lui.