avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1282 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acte pfa sau ii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acte pfa sau ii

Buna seara! Imi puteti spune va rog ce autorizatii imi trebuie pentru a mi deschide un bar??si daca as angaja pe cineva sa se ocupe de toate actele cat m ar costa ?multumesc frumos si astept un raspuns!
Cel mai recent răspuns: lorenna2105 , utilizator 21:26, 22 Noiembrie 2015
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării a persoanei fizice autorizate
[ link extern ]

Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării întreprinzătorilor persoane fizice titulari ai întreprinderilor individuale
[ link extern ]
Buna seara!imi cer scuze nu m am exprimat eu bine...dupa ce imi deschid firma ce autorizatii trebuie sa iau??si cam cat ar dura?ex:sanepid,pompieri,etc
multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua.sunt pensionat pe caz de boala,gradul 3,pot deschide ... dichiun dichiun Buna ziua.Sunt pensionat pe caz de boala,gradul 3,Pot deschide un atelier de reparatii electrocasnice?Ce acte sunt necesare?Va multumesc. (vezi toată discuția)
Act constitutiv -daca vreau sa realizez un act consitutiv intre o persoana fizica ... sorina1602 sorina1602 Daca vreau sa realizez un act consitutiv intre o persoana fizica , o persoana fizica autorizata, o persoana cu interprindere individuala si o persoana cu ... (vezi toată discuția)
Ce conditii trebuie indeplinite pentru a putea infiinta un pfa sau ii. crinam crinam Buna ziua, as vrea sa imi deschid propria mea afacere in domeniul hand made (bijuterii, lenjerii pat, haine copii si bebelasi etc). M-ar interesa ce conditii ... (vezi toată discuția)