Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanare termen audiere
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanare termen audiere

Daca am fost citat ca martor intr-o cauza civila si nu ma pot prezenta la acea data, ce pot face in acest sens?
Daca voi fi citat la alta data, pot fi asistat de un avocat?

Va multumesc!
solicitati amanarea cauzei si depuneti dovada imposibilitatii de prezentare. puteti merge insotit de un avocat, insa dvs veti fi audiat si nu va veti putea consulta cu avocatul in timpul audierii.
Puteti solicita amanarea ptr.motive justificate si dovedite,avocatul nu va poate ajuta la marturia de martor, veti fi ascultat personal,fara participarea avocatului.