Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

daca parinti imi lasa o casa ce metoda de mostenire este mai buna donatie sau vinzare cumparare care este mai ieftina si mai putin atacabila
Daca va lasa mostenire inseamna ca o veti avea in proprietate dupa decesul parintilor.

O donatie sau vanzare cumparare presupune efectuarea actului cat parintii sunt in viata.

Mai aveti frati sau surori ?
Da mai am frati si parinti sunt in viata
Buna ziua,
Pot sa va faca act de vanzare cumparare. Este cel mai sigur mod si cu mici sanse sa fie atacat in instanta.