Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedinte de bloc demisioneaza dar refuza sa dea un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedinte de bloc demisioneaza dar refuza sa dea un raport cu situatia financiara a blocului

Buna ziua. Presedintele de bloc la sedinta si a depus demisia insa noi ,locatarii am cerut un raport cu situatia financiara a blocului cu semnatura lui, consider ca acela e un document inportant, viitorul presedinte trebuie sa stie ce i a in primire , insa refuza, spune ca nu e obligatoriu , deoarece administratorul ramane. Pina acum presedintii de bloc care au fost la conducerea blocului au furat cit au putut, blocul a avut multe datorii si mai are, dar gata cu smecheriile, fiecare trebuie sa raspunda. Deci, trebuie s au nu sa faca acel raport , semnat ?
Am inteles acum,deci cenzorul e cu verificarea financiar - contabila a blocului. Toate cele bune dragilor.