avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 780 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... drept de pensie dupa deces
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

drept de pensie dupa deces

Buna ziua,
bunicul meu a decedat pe23 noiembrie ,acum cateva zile ,a luat pensia pe data de 14 noiembrie pe card,luna viitoare mai i-a pensia ,pe luna noiembrie ?s-au aceasta din 14 noiembrie care a intrat in cont ,a fost pe luna in curs,nu stiu cum se i-a pensia ,se i-a cu o luna in urma s-au la zi.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 09:16, 26 Noiembrie 2015
Pensia se plateste pentru luna in curs.
Asadar a primit pensia pe luna noiembrie 2015.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare pensie yrsache45 yrsache45 Buna ziua! daca un pensionar a decedat in luna septembrie 24 anul acesta,dreptul cuvenit pe luna septembrie nu trebuia sa-l primim noi familia? mai ales ca ... (vezi toată discuția)
Dosar in executare silita smihaelasimona smihaelasimona Buna ziua, In urma cu 11 ani am facut un credit cu buletinul ,la care ma achitat rate cativa ani,dar din nefericire suma restanta crestea nu scadea.La un ... (vezi toată discuția)
Plata salariului ara2 ara2 Am fost angajata la o firma...cu data de 1 a lunii, deci in prezent am acumulat 11 zile lucratoare .Mi s-a spus ca plata salariilor se face in felul urmator : ... (vezi toată discuția)