Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... drept de pensie dupa deces
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

drept de pensie dupa deces

Buna ziua,
bunicul meu a decedat pe23 noiembrie ,acum cateva zile ,a luat pensia pe data de 14 noiembrie pe card,luna viitoare mai i-a pensia ,pe luna noiembrie ?s-au aceasta din 14 noiembrie care a intrat in cont ,a fost pe luna in curs,nu stiu cum se i-a pensia ,se i-a cu o luna in urma s-au la zi.
Va multumesc.
Pensia se plateste pentru luna in curs.
Asadar a primit pensia pe luna noiembrie 2015.