Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie se plateste pt luna in curs sau pt luna ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie se plateste pt luna in curs sau pt luna anterioara?

Buna seara,
Pensia se plateste pentru luna inj curs sau pt luna anterioara?In octombrie iau pensia aferenta lunii septembrie sau lunii octombrie?Multumesc.
Pensia se plateste pentru luna in curs.
BIU:
Am primit Decizia de pensionare cu mentiune;darea in plata 30 04 2023,cand trebuie sa primesc pensia pe CardBT.

Aurelian Buzescu a scris:

BIU:

Aurelian Buzescu, utilizator