avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 943 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie se plateste pt luna in curs sau pt luna ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie se plateste pt luna in curs sau pt luna anterioara?

Buna seara,
Pensia se plateste pentru luna inj curs sau pt luna anterioara?In octombrie iau pensia aferenta lunii septembrie sau lunii octombrie?Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Aurelian Buzescu , utilizator 12:43, 13 Iulie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pensia se plateste pentru luna in curs.
BIU:
Am primit Decizia de pensionare cu mentiune;darea in plata 30 04 2023,cand trebuie sa primesc pensia pe CardBT.

Aurelian Buzescu a scris:

BIU:

Ultima modificare: Joi, 13 Iulie 2023
Aurelian Buzescu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata pensiei pt. limita de varsta-bani din urma? CYBORG CYBORG Buna ziua! Am depus dosarul de pensionare pentru limita de varsta la data de 9 iulie 2019. Mi s-a spus sa vin peste doua luni. Asta inseamna cam pe 9 ... (vezi toată discuția)
Talon de pensie spring1 spring1 Buna seara, tatal meu a depus dosarul de pensie anticipata pe 01.01.2011. Astazi i-a sosit talonul, insa nu a sosit decizia de pensionare, astfel incat nu stim ... (vezi toată discuția)
De cand se plateste pensia integrala ionplesa ionplesa Am iesit la pensie anticipat la 63 de ani cu pensia redusa cu circa 10%. In august 2021 am implinit 65 de ani, dar pensia primita in septembrie 2021 a fost ... (vezi toată discuția)