Forum Discuţii juridice Executare silită DOSAR IN EXECUTARE SILITA
Discuție deschisă în Executare silită

DOSAR IN EXECUTARE SILITA

Buna ziua,
In urma cu 11 ani am facut un credit cu buletinul ,la care ma achitat rate cativa ani,dar din nefericire suma restanta crestea nu scadea.La un moment dat am decis sa nu mai platesc ,si binenteles m-am trezit in luna noiembrie anul trecut cu executare silita prin proprire pe salariu,iar acum o luna am fost instintata de banca unde am un card de debit ca m-i s-a blocat contul ,dar acolo nu erau bani.Nu am fost anuntata de banca ca voi fi executata silit ,m-am trezit pur si simplu cu proprire pe cont.Valoarea creditului a fost de 5800,platile facute de mine sunt 6200,iar acum sunt execuatata pentru 8900.In concluzie un calculator achizitionat in anul 2005 si un card de cumparaturi in valoare de 2600 m-a costa 15100.Am facut reclamatie la ANPC ,raspunsul este nefavorabil deoarece dosarul este in executare.Dosarul este din anul 2012 ,proprirea la servici am primit-o in noiembrie 2015 si as dori sa stiu daca mai pot contesta in aceste conditii,s-au sunt nevoie sa platesc sumele care m-i se cer.

Va multumesc anticipat!
smihaelasimona, utilizator
Aveati dreptul sa depuneti contestatie la executarea silita in momentul in care ati luat la cunostinta. Daca dvs. ati luat la cunostinta in noiembrie 2015 (poprire serviciu ) atunci ar fi trebuit sa depuneti contestatie. Erau sanse si de perimare dat fiind faptul ca dosarul executional era din 2012. Asa nu prea mai aveti ce face. Stima