Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna dimineata.De ceva vreme tot primesc acasa plicuri de la o firma de recuperare pt ca am avut o rata la banca pe care nu am mai putut s-o achit.
Acum cateva zile am primit din nou o notificare de executare silita,in care se mentioneaza ca daca nu achit acea suma in 7 zile,se vor deplasa la domiciliul meu pt a-mi pune poprire pe bunurile personale,mobile si imobile si pe venituri.
As avea doua intrebari :
1.Se poate pune poprire pe indemnizatia pt crestere copil cu handicap?
2. Fiul meu,casatorit si cu un copil,locuieste cu mine,iar in luna octombrie,dupa nunta,si-a cumparat cateva bunuri,cum ar fi un laptop,un televizor.Ii pot fi luate aceste bunuri doar pt ca locuieste la aceeasi adresa cu mine? Actele sunt pe numele sotiei lui.
Va multumesc anticipat pt ajutor.
~ Conținut șters la cerere ~