Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalculare pensie

Am lucrat in INVATAMANTUL PRIMAR din 1978 pana in 2013, dupa care am trecut in pensie partial anticipata.
Intrebari:
1) Pot cere recalcularea pensiei dupa ce ni s-au inapoiat cei 25% luati in 2010?
2) Pot beneficia de pensie integrala cu doi ani inainte de limita de varsta ?
Multumesc
1)Da.
Parea mea este ca ar trebui sa asteptati sa se termine cu acele restante si dupa aceea sa cereti recalcularea.
2)Nu.
Carp Mircea, utilizator