avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie- confiscare speciala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie- confiscare speciala

Acum ,am primit o citatie in calitate de invinuit
Material : Penal
Stadiul procesului al dosarului : Fond
Obiectul dosarului: confiscare speciala ( art. 315 lit. c NCPP)
ce inseamna chestia asta? ma puteti ajuta cu un raspuns, va rog frumos?
Probabil ati avut un dosar penal care s-a solutionat cu o solutie de netrimitere in judecata si procurorul a sesizat judecatorul de camera preliminara cu propunerea de luare a măsurii de siguranţă a confiscării speciale a unui obiect ce a fost ridicat de la dvs.
Buna seara am o citație pentru confiscate specială mă puteți lămuri vas mulțumesc?
Ultima modificare: Miercuri, 4 Noiembrie 2020
petronelaelenahorbaniuc, utilizator
Explicatia am aratat-o mai sus.
Aveti dreptul sa mergeti la instanta sa solicitati consultarea dosarului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citatie pentru dosarul cu obiectivul: confiscare speciala (art ... Sab101 Sab101 Citatie pentru dosarul cu obiectivul: CONFISCARE SPECIALA (art 315 lit. C NCPP) Buna ziua! Am primit o citatie si am 2 nelamuriri: 1. In ce consta aceasta ... (vezi toată discuția)
Citatia in calitate de intimat art.315 lit.c ncpp SBV335 SBV335 Niste detalii inainte de a pune intrebarea principala , acum 3 ani am fost prins asupra mea cu un box metalic ,recent am primit o amanda pe care am platit-o la ... (vezi toată discuția)
Confiscare speciala art. 315 lit. c ncpp Victor2017 Victor2017 Buna seara, Anul trecut am fost prins cu un grinder in care se afla si o cantitate foarte mica de canabis. Mentionez ca acesta mi-a fost confiscat de catre ... (vezi toată discuția)