Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit dobanzi la depozite bancare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit dobanzi la depozite bancare

Buna ziua,va rog,daca in noul Cod Fiscal se prevede schimbarea aplicarii 16%,incepand cu 01.Ian.2016,asupra dobanzilor la depozite bancare ce revin statului,nu bancii respective. Multam mult.
george-neagu, moderator