Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... a inceput lichidarea!!!! URGENT!!!
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

a inceput lichidarea!!!! URGENT!!!

Buna,

Spuneti-mi si mie, va rog, cum pot afla daca o firma e in lichidare sau nu? Am auzit ca firma care mi-e datoare e in lichidare, am un bilet la ordin refuzat, l-am investit, dar nu stiu daca voi mai avea ce sa execut. Si ce trebuie sa fac daca a intrat in lichidare? Multumesc!
Din Buletinul Oficial al Insolventei, de la ORC.
Ce trebuie sa fac in acest sens si cat costa?
Mai simplu, verificati si pe site-ul Instantelor de judecata
[ link extern ]
si pe site-ul Registrului Comertului(intrati cu cont de guest)
[ link extern ] /
daca s-a deschis procedura va inscrieti creanta;
solicitati info de la onrc
am solicitat informatii dar se daui in 5 zile, insa una din societati, am vazut pe internet ca e in dizolvare. In cazul dizolvarii nu trebuie sa ma anunte si pe mine? (Cum ramane cu marfa neplatita luata de la mine?)

Si inscrierea la masa credala, cum se face? Cu o cerere la judecatorie? Daca e din alt oras, o pot trimite prin posta la judecatoria(sau la tribunalul comercial???) de la sediul firmei8 respective?