Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare credit facut la banca in anul 2010
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare credit facut la banca in anul 2010

Buna ziua,

am facut un imprumut la banca pentru un laptop in anul 2010 si din decembrie 2010 nu am mai achitat acest credit. bineinteles acesta a fost trimis catre o firma de recuperare si astazi 02.12.2015 am fost contactat de catre o firma de avocatura spunandu-mi ca ma vor da in judecata pentru recuperarea creditului. am rugamintea sa-mi spuneti daca acest credit nu cumva a fost prescris dupa 5 ani ?
mentionez faptul ca nu am nimic pe numele meu si in cel mai rau caz e sa-mi puna oprire pe salariu.
se poate ataca in instanta pe baza faptului ca acest credit s-a prescris ?
multumesc anticipat
Buna ziua,
Asteptati sa fiti actionat in instanta si invocati atunci prescriptia prin 3 ani.