Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Masina lovita in service
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Masina lovita in service

Azi am fost cu masina la un service pentru a-mi schimba anvelopele de vara cu cele de iarna.Dupa ce am asteptat aproape doua ore sa-mi vina randul (desi pe pliant scria ca nu se fac programari tot apareau altii si intrau direct pe motiv ca sunt programati ),imi schimba anvelopele si la montarea ultimei roti scapa masina de pe cric si imi indoaie pragul sub usa din stanga spate a masinii pe o bucata de 15 cm dupa care imi reproseaza tot mie ca este veche masina si de aia s-a indoit (este vb de un Renault laguna din 2000 intr-o stare impecabila rulata putin in tara)Patronul a venit a vazut la certat pe muncitor mi-a cerut nr de tel si a spus ca ma suna sa rezolvam insa nu cred ca o va face ,ce trebuie sa fac sau cui sa ma adresez in caz ca nu o sa rezolv nimic cu el?
Probabil de suparare puneti la indoiala cuvantul omului fara motiv :) Asteptati o zi, doua si daca nu va suna mergeti din nou la service si cereti un termen de reparatie. In functie de ce raspuns primiti (termenul, zic eu, ar trebui sa fie scurt) si daca nu-si respecta promisiunea faceti reclamatie la ANPC insa, cum am zis, intai asteptati sa vedeti ce se intampla. ANPC cere ca reclamatiile sa fie insotite de dovada incercarii de rezolvare pe cale amiabila.