Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Probleme cumparare auto SH
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Probleme cumparare auto SH

Buna ziua, vreau sa cumpar un automobil inmatriculat de la cineva care la randul lui a cumparato de la o firma , el avand masina inregistrata la fisc dar neinmatriculando, vreau sa stiu ce acte trebuie sa primesc de la el si despre contractul vanzare cumparare care este nul fara certificat fiscal, el sustine ca nu poate scoate fiscal fara contract vanzare cumparare , astept un raspuns, multumesc.
N-are nici o treaba. Trebuie sa iti dea fiscal,CIV,Talon cu semnatura de instrainare, Fisa inmatriculare(in momentul cand se face contract V-C), dovada plata taxa de prima inmatriculare(dupa caz). Cine e in talon? Cine e in CIV?