Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Trecere la plata impozitului pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Trecere la plata impozitului pe profit

Buna ziua.

O societatea platitoare de impozit pe veniturile microintreprinderilor depaseste in decembrie 2015 plafonul de 65 000 de euro . La 31.12.2015 cifra de afaceri va fi de 85 000 de euro .
In luna decembrie 2015 se depune declaratia 010 pentru inscrierea la impozitul pe profit . Va depune declaratia 101 in martie 2016 .
Avand in vedere ca din 2016 plafonul pentru microintreprinderi este de 100 000 de euro, pana la 31.01.2016 trebuie sa depunem D010 pentru revenirea la impozitul pe microintreprindere ?

Multumesc .

Cu stima,

Daniela Voicu

Da