Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Majorare de salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Majorare de salariu

Sunt asistent personal angajata la primarie as vrea sa stiu daca se majoreaza salariul meu cu 10% din luna decembrie ?
Incepand cu 01.12.2015 , vi se majoreaza salariul cu 10%.
Incepand cu 01.12.2015 vi se va majora salariul cu 25% fata de nivelul acordat pentru luna septembrie, intrucat asistentii personali sunt incadrati in Anexa III capitolul I punctul 2 pozitia 38 la legea 284/2010, asimilati personalului angajat in unitatile de asistenta sociala, drept urmare beneficiaza de art. III din legea 293/2015.
Multumesc pentru mesaj, azi am intrebat la primarie si mi s-a spus ca nu se va majora salariul meu. La cine sa apelez ca sa primesc un raspuns ?
Puteti intreba la:
Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice
Adresa: str. Dem.I.Dobrescu nr.2 - 4 sectorul 1 Bucureşti, cod poștal 010026
Telefon: 021.313.62.67(c)/int. 744
E-mail: relatiicupublicul@mmuncii.ro
Am trimis un email la ministerul muncii acum doua zile, pana acum nu am primit raspuns. Stiti cumva in cat timp o sa primesc un raspuns?