avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1091 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Majorare de salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Majorare de salariu

Sunt asistent personal angajata la primarie as vrea sa stiu daca se majoreaza salariul meu cu 10% din luna decembrie ?
Cel mai recent răspuns: Handralaura , utilizator 23:08, 22 Ianuarie 2016
Incepand cu 01.12.2015 , vi se majoreaza salariul cu 10%.
Incepand cu 01.12.2015 vi se va majora salariul cu 25% fata de nivelul acordat pentru luna septembrie, intrucat asistentii personali sunt incadrati in Anexa III capitolul I punctul 2 pozitia 38 la legea 284/2010, asimilati personalului angajat in unitatile de asistenta sociala, drept urmare beneficiaza de art. III din legea 293/2015.
Multumesc pentru mesaj, azi am intrebat la primarie si mi s-a spus ca nu se va majora salariul meu. La cine sa apelez ca sa primesc un raspuns ?
Puteti intreba la:
Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice
Adresa: str. Dem.I.Dobrescu nr.2 - 4 sectorul 1 Bucureşti, cod poștal 010026
Telefon: 021.313.62.67(c)/int. 744
E-mail: relatiicupublicul@mmuncii.ro
Am trimis un email la ministerul muncii acum doua zile, pana acum nu am primit raspuns. Stiti cumva in cat timp o sa primesc un raspuns?

Alte discuții în legătură

Indemnizatia marita pentru persoana cu handicap grav Corivoicu Corivoicu In ianuarie NU am primit indemnizatia pe luna decembrie pentru fetita mea (incadradata in caz de handicap grav) marita cu 25 %.sunt in legatura cu foarte multi ... (vezi toată discuția)
Salarizare asistent personal oxi oxi Buna ziua, Intrebare: incepand cu 01.12.2015 se majoreaza cu 25% si salariul asistentilor personali ai persoanelor cu handicap si daca asistentii personali ... (vezi toată discuția)
Marire salarii in sistemul bugetar rscandreea rscandreea In ordonanta de urgenta 35/2015 privind majorarea salariilor in sistemul bugetar cu 10% respectiv 25% in domeniul asitentei sociale. Intrebarea mea este daca ... (vezi toată discuția)