Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Violare de corespondenta si amenintari
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Violare de corespondenta si amenintari

buna ziua lucrez la DGASPC in urma cu 1 an jum mi au fost sparte conturile de facebook si de mail si folosite de mai multe persoane inclusiv fostul sot care mi a scos toate convorbirile de pe facebook si mail si le a depus la dosarul de divort am facut plangere de un an si sa clasat cazul ca nu aveam dovezi ....acm 2 zile am primit dovezile care le a depus chiar el la dosarul de div..am fost sa depun plangere la o sectie de politie si ma luat in ras ....unde trebuie sa merg sa mi se faca dreptate precizez ca aveam multe acte imprtante pe mail ...care nu le am mai recuperat si sau folosit de ele:((
Ati depus plangere impotriva ordonantei de clasare?
Depuneti plangere la Serviciu de Combatere a Criminalitatii Organizate ( Informatice ) sau la DIICOT .

Au savarsit infractiunile prev. de art. 360 C.p. si art. 302 C.p. .

In urma cercetarilor s-ar putea sa se stabileasca ca au mai comis si alte infractiunii informatice .