Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Semnatura vecini sediu social PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Semnatura vecini sediu social PFA

Buna ziua,
Fiul meu doreste sa-si infiinteze un PFA. Pentru acesta este nevoie de semnatura vecinilor de apartament. Acticitatea pe care o va desfasura este de reparatii instalatii electrice care se desfasoara doar la sediul clientului. Deci nu implica cu nimic apartamentul in care locuieste.
Unul dintre vecini nu vrea sa semneze.
Cum se poate rezolva aceasta problema ?
Avizul asociaţiei de proprietari/locatari se obtine numai in situatia in care se schimba destinaţia imobilelor colective cu regim de locuinţă, prevăzut de Legea nr. 230/2007.