avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Registru jurnal
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Registru jurnal

Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti cum se sanctioneaza contabilul pentru neitocmirea Registrului Jurnal intr-o Asociatie de Proprietari?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Adriantot , moderator 08:16, 7 Decembrie 2015
Practicienii evita registrul jurnal: se pare ca este si cazul acelei contabile.
E o cerinta a legii dar nu are o valoare practica imediata.
Acest registru e greu de tinut manual: sunt insa programe mai sofisticate care genereaza registrul jurnal.

Chiar asa: ce program de calcul foloseste contabila?
Se pare ca lucreaza in excel.

Cea mai buna pedeapsa e sa-i achizitionati un program mai performant.
Ultima modificare: Duminică, 6 Decembrie 2015
Dr.Virgil Dan Amza, Evaluator
Osanca a scris:
va rog sa-mi spuneti cum se sanctioneaza contabilul pentru neitocmirea Registrului Jurnal intr-o Asociatie de Proprietari?

Nu este obligatorie intocmirea registrului jurnal intr-o asociatie de proprietari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registrul de casa - persoana juridica KlaraS KlaraS Registrul de casa - persoana juridica: - este obligatoriu? - situatia trebuie tinuta pe un registru tipizat, de hartie/ poate fi tinuta in excel/ trebuie ... (vezi toată discuția)
Excel - liste de cheltuieli lupearobertmihai lupearobertmihai Buna ziua As dori sa stiu daca: 1. Este cineva care foloseste EXCEL-ul pentru intocmirea Listelor de Cheltuieli la Asociatiile de proprietari / ... (vezi toată discuția)
Registru jurnal Osanca Osanca Buna seara, va rog sa-mi spuneti daca trebuie intocmit Registru Jurnal intr-o asociatie de proprietari. Multumesc. (vezi toată discuția)