Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Registru jurnal
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Registru jurnal

Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti cum se sanctioneaza contabilul pentru neitocmirea Registrului Jurnal intr-o Asociatie de Proprietari?
Multumesc.
Practicienii evita registrul jurnal: se pare ca este si cazul acelei contabile.
E o cerinta a legii dar nu are o valoare practica imediata.
Acest registru e greu de tinut manual: sunt insa programe mai sofisticate care genereaza registrul jurnal.

Chiar asa: ce program de calcul foloseste contabila?
Se pare ca lucreaza in excel.

Cea mai buna pedeapsa e sa-i achizitionati un program mai performant.
Dr.Virgil Dan Amza, Evaluator
Osanca a scris:
va rog sa-mi spuneti cum se sanctioneaza contabilul pentru neitocmirea Registrului Jurnal intr-o Asociatie de Proprietari?

Nu este obligatorie intocmirea registrului jurnal intr-o asociatie de proprietari.