Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Hotarare definitiva nerespectata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Hotarare definitiva nerespectata

In proces civil cu institutia in care am lucrat, am castigat prin hotarare definitiva.
Institutia tebuie sa elibereze o adeverinta cu veniturile necesare pentru recalcularea pensiei, adeverinta pe care insitutia s-a incapatatnt s-o elibereze pe cale amiabila de am ajuns in procese de peste 2 ani.
Nici acum la 45 de zile de depunere la Directie Decizia defintiva care trebuia pusa in aplicare imediat nu am obtinut adeverinta dorita. Ca nu avem oameni, ca e o perioada prea mare de consultat in acte ... ...
Ce trebuie sa fac ?
Multumesc de raspuns
Trebuie sa procedati conform NCPC Capitolul IV Executarea silita a altor obligatii de a face sau a obligatiilor de a nu face.