Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... decret lege 118/1990
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

decret lege 118/1990

Buna seara!
Mama beneficiaza de pensie potrivit decret lege 118/1990 (a fost deportata in Baragan). Eu si sora mea suntem nascute in Baragan. La randul nostru, eu si sora mea, putem beneficia de vreo indemnizatie? Daca da, in ce conditii.
Buna seara
ar trebui sa formulati cerere pentru acordarea unei pensii asa cum prevede legea pentru cei nascuti in Baragane fara de sfarsit.
Catre cine si unde sa formulez aceasta cerere?