Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pierdut original diploma licenta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pierdut original diploma licenta

la dosarul de pensie e necesar ptr. calcul facultate absolvita la cursuri de zi diploma original. adeverinta de absolvire a facultatii la zi [exista] am publicat in monitor oficial pierderea diplomei si toti pasii [notariat etc] depus dosar facultate ptr duplicat si este posibil sa nu existe formulare aferente anilor 1980 in acest caz conform legii la dosarul de pensionare pe linga adeverinta de absolvire a cursurilor la zi .foaie matricola original ce document emis de facultate poate inlocui duplicatul diplomei[pe diploma nu scrie cursuri de zi sau seral .o aberatie in legea pensiilor ]
1. La diploma exista si o anexa cu rezultatele anilor de studii si pe aceasta anexa este precizat ca ati urmat cursurile de zi ale facultatii respective.

2. Asteptati raspunsul de la facultate si daca este negativ va puteti adresa direct CNPP pe e-mail, la: cnpp.ro/petitii-si-sesizari