Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverînta studii unîversitare la zi
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverînta studii unîversitare la zi

Dacă pen foaia matricola atașată diplomei de absolvire a facultății este scris "Cursuri de zi" mai este nevoie de adeverinta de la facultate ca am absolvit cursurile de zi ,pentru dosarul de pensionare la limita de vârstă?
Norme de aplicare a Legii 263/2010
art. 76
(1) Actele la care se face referire la art. 103 alin. (2) din lege sunt, după caz:a) pentru pensia pentru limită de vârstă, anticipată și anticipată parțială:-
- diploma de absolvire a învățământului universitar (original și copie) și adeverința din care să rezulte durata normală, perioada studiilor și faptul că acestea au fost urmate la zi;

In speta, este nevoie si de adeverința din care să rezulte durata normală, perioada studiilor și faptul că acestea au fost urmate la zi.