Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită de către ANAF persoana fizica ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită de către ANAF persoana fizica pentru datorii firma radiată

Buna seara! Va rog sa imi comunicati daca in urma radierii unei firme care a fost in insolventa, acum radiată din registrul comerțului, ANAF ul poate pune poprire pe pensia fostului administratorului pentru datoriile către stat a societății, ținând cont ca instanta, la cererea lichidatorului judiciar, a respins antrenarea răspunderii patrimoniale pentru achitarea acestor datorii. Multumesc!
Nu poate fi executat administratorul pentru aceste datorii, daca cererea de atragere a raspunderii a fst respinsa
Formulati contestatie la executare
Cu certitudine s-a emis o decizie privind atragerea răspunderii solidare, în temeiul prevederilor Codului de procedură fiscală. Dacă nu ați atacat acea decizie, degeaba mai faceți contestație la executare.