Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina revanduta fara fiscal
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina revanduta fara fiscal

Buna ,
Tatal meu a vandut o masina in 2008 iar cumparatorul nu a declarat masina la fisc , apoi a vandut-o la o alta persoana in 2013 iar recent masina a ajuns la un alt cumparator care l-a contactat pe tatal meu avand nevoie de ajutor pentru a-si putea inscrie masina . Mentionez ca in urma cu aprox 2 ani tatal meu a primit amenda pt rovinieta din cauza aceleasi masini ...si a fost prin tribunale mai bine de un an dupa care a scapat de plata acelei amenzi . Cum ar putea tatal meu sa il ajute pe acest om avand in vedere ca masina a vandut-o de 7 ani , iar tata nu mai apare la fisc ?
Multumesc
Multumesc pentru raspunsuri .
Am inteles situatia , cred totusi ca acestui om ii va fi greu sa mearga in judecata si sa astepte ani , oricum masina e deja veche de vreo 17 ani iar noi am recuperat si taxa 500 euro .