avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Dovada depunere declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Dovada depunere declaratii

Firma care tinea evidenta contabila, la incheierea contractului,refuza predarea actelor aferente ultimei perioade lucrate, iar una din modalitatile de probare ca au primit actele este sa dovedim ca au depus declaratiile ficarei luni.Cerinta judecatorului.De unde si cum pot obtine aceasta dovada?
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 09:45, 9 Decembrie 2015
Accesati dosarul fiscal al companiei de pe site ANAF si acolo veti vedea toate recipisele. Va trebui sa aveti un certificat calificat inregistrat pentru a-l accesa.

Instructiuni aici [ link extern ]
Ultima modificare: Miercuri, 9 Decembrie 2015
Ioan Petru Butariu, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acces dosar fiscal Lizuca12 Lizuca12 Buna seara, Spuneti-mi va rog am semnatura electronica si am intrat azi la dosar fiscal contribuabil, apoi citind diferite chestii am vazut ceva despre un ... (vezi toată discuția)
Plata impozit srl debutant birta birta societatea debutant srl este infintata in dec 2012 la 31.12.2012 avea obligatia plati unui impozit de 3% ? la 31.12.2012 a avut o cifra de afaceri de 4800 ... (vezi toată discuția)
Recuperare recipisa Avadrian Avadrian Buna ziua, Cum as putea gasi confirmarea de primire (recipisa) pentru o declaratie 100 din luna noiembrie 2012??? Va multumesc! (vezi toată discuția)