Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... probleme duplicat talon
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

probleme duplicat talon

Buna seara,astazi m-am intalnit cu o problema "delicata" pot spune , eu am o masina pe care am achizitionat-o acum 3 ani , tin sa mentionez ca , masina este trecuta la la financiar pe numele meu dar cartea si talonul masinii ( acum pierdut ) sunt pe numele fostului propietar , intre timp talonul s-a pierdut . Astazi am fost la DRPCIV impreuna cu fostul proprietar pentru a face un duplicat de talon , am avut toate actele necesare si taxa platita pentru duplicarea talonului numai ca am intampinat o problema , intre timp proprietarul si-a schimbat adresa si si-a facut buletin nou bineinteles cu noua adresa din acest motiv cei de la DRPCIV nu au putut sa imi faca duplicatul de talon. Va rog frumos sa imi spuneti si mie ce este de facut in aceasta situatie
Banuiesc ca nu ati inmatriculat masina din cauza taxei de mediu.
Solutia va fi sa solicitati eliberarea unui nou certificat de inmatriculare si nu a unui duplicat dupa cel vechi.
Asta ar însemna să plătesc timbru verde
MARTY1988, utilizator
Mă poate ajuta cineva?
???