Forum Discuţii juridice Executare silită Act de adjudecare
Discuție deschisă în Executare silită

Act de adjudecare

Buna ziua,

Am adjudecat cota de 1/2 dintr-un imobil casa de locuit, debitorul nu doreste sa evacueze de buna voie imobilul , nici nu doreste sa plateasca o chirie minima pentru ca ocupa acest spatiu abuziv, atat eu cat si celalalt coproprietar dorim sa inchiriem imobilul deoarece legal nu avem posibilitatea sa facem evacuarea pana in luna martie, si exista riscul de a distruge imobilul.

Cum se procedeaza in acest caz?

Multumesc
Ii puteti cere bani in instanta pt lipsa de folosinta. Nu stiu ce altceva sa faceti cat nu il puteti evacua.
Celalalt proprietar ar trebui sa ceara evacuarea lui in instanta, poate termina pana in martie.