Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... INDEMNIZATIE PENTRU MENTINEREA SANATATII SI ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

INDEMNIZATIE PENTRU MENTINEREA SANATATII SI SECURITATII IN MUNCA

Lucrez in Asistenta sociala, respectiv DGASPC, as dori sa stiu mai multe despre aceasta indemnizatie, in ce conditii se acorda si ce baza legala exista pentru ea ?
Va multumesc
Drepturile pentru menţinerea sănătăţii şi securităţii în muncă acordate de angajator salariaţilor trebuie sa fie prevazute in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al acestuia.
Va multumesc pentru raspuns...il vom introduce acest drept in ccm !