Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CASS

buna ziua,
as vrea sa stiu in anul 2016 un angajat avand contract de munca cu timp partial-2 ore- si un salar aferent de 270 lei pe luna e considerat asigurat la fondul de asigurari sociale de sanatate
multumesc
Orice persoana incadrata cu contract de munca cu timp partial sau cu norma intreaga are calitatea de asigurat in sistemul de sanatate.