Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Operare in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Operare in REVISAL

O decizie de incetare, cu art 65 (1), poate fi operata in Revisal inainte de data efectiva a incetarii activitatii?
Da, poate fi operata inainte de data incetarii c.i.m.
Si transmisa online?
Si transmisa online .
@Nonamenonumber
Nu va recomand sa inregistrati decizia de incetare a CIM inainte de a inceta efectiv CIM. Inregistrati-l in data incetarii CIM.
Daca salariatul vine cu un concediu medical, atunci preavizul se suspenda, iar data incetarii CIM se va modifica. In consecinta va trebui sa corectati data incetarii din Revisal.
freeelis a scris:

Si transmisa online .

Multumesc.