Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Nelamurire tichete cadou
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Nelamurire tichete cadou

Buna seara,

As dori sa stiu daca sunt anumite criterii generale dupa care se acorda tichetele cadou. Tin sa mentionez ca la locul meu de munca suntem doar 3 angajati si am vazut ca eu ar trebui sa primesc contravaloarea a 100 lei in conditiile in care celelalte doua colege vor primi contravaloarea a 200 lei respectiv 300 lei.

E din cauza ca doar sunt cea mai noua in firma? am doar 10 luni de cand sunt angajata in firma.

Va multumesc !
Buna ziua,

Este la latitudinea conducerii daca acorda sau nu tichete cadou catre angajati, care este valoarea acestora si in ce scop se acorda.
Probabil angajatorul dumneavoastra a ales sa recompenseze angajatii in functie de timpul lucrat ( cazul dumneavoastra 10 luni).

O zi buna,