Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administrator bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administrator bloc

Bună ziua!
Cum se procedează pentru schimbarea și numirea altui administrator de bloc?
Cu stimă!
Comitetul executiv demite si alege adminitrator,
numai ca trebuie sa fie cu un motiv altfel va da in judecata si castiga
daca administratorul incalca hotararile adunarii generale si comitetului executiv (mai precis se crede sef acolo in bloc si face pe nebunu')atunci comitetul executiv demite administratorul din x motive.
dupa care se cauta alt administrator si se incheie C.I.M sau contract de prestari servici cu firma
hg 1588/2007 art 17
(6) Comitetul executiv angajeaza sau demite personalul, încheie sau reziliaza contracte
în ceea ce priveste activitatea de administrare si întretinere a cladirii, a partilor comune de
constructii/a instalatiilor, precum si pentru alte activitati conforme cu scopul asociatiei de
proprietari: administrare, contabilitate,casierie, îngrijire, mecanica, instalatii etc.
Angajarea personalului necesar asociatiei de proprietari se face de catre comitetul
executiv, reprezentat de presedinte, în conformitate cu prevederile legislatiei specifice în
vigoare
fyeratanye, utilizator