Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intrebare partaj casa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intrebare partaj casa

Buna seara...am o intrebare la dvs.....daca mama e casatorita de 23 de anii cu tatal meu si ca urmarea a certurilor ar da divort ce anume i sar da ei dak casa pe care au construit_o amandoi nu are acte pe ea e pe terenul soacrei cum ar veni...ce s_ar intampla cu ea??multumesc mult
Nu ar putea obtine decat ceea ce a dovedit ca s-a investit de mama dvs. in casa soacrei.
Adica doar bani ar putea primi dar va trebui sa dovedeasca.
Este foarte paguboasa situatia pentru cel care investeste in casa altuia in astfel de cazuri.