avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1026 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intrebare partaj casa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intrebare partaj casa

Buna seara...am o intrebare la dvs.....daca mama e casatorita de 23 de anii cu tatal meu si ca urmarea a certurilor ar da divort ce anume i sar da ei dak casa pe care au construit_o amandoi nu are acte pe ea e pe terenul soacrei cum ar veni...ce s_ar intampla cu ea??multumesc mult
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:11, 16 Decembrie 2015
Nu ar putea obtine decat ceea ce a dovedit ca s-a investit de mama dvs. in casa soacrei.
Adica doar bani ar putea primi dar va trebui sa dovedeasca.
Este foarte paguboasa situatia pentru cel care investeste in casa altuia in astfel de cazuri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate sa imi ia copilul la divort? gabryyela gabryyela buna,am si eu cateva probleme.sun casatorita cu sotul meu de 3 ani avem o fetita de 2 ani si jumatate,nu ne mai intelegem si eu as vrea sa divortam nu are ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate simona435 simona435 buna ziua, sunt casatorita de 15 ani am un copil si locuiesc cu sotul in apartamentul mamei lui (aceasta fiind trecuta proprietara in acte).sotul detine o ... (vezi toată discuția)
Ce pot pierde la divort? lmankml lmankml Buna ziua. In aprilie am depus cerere de divort. Sotul meu sustine ca poate cere despagubiri pentru ca a stat in casa ce apartine mamei mele. Impreuna avem doi ... (vezi toată discuția)